Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
  • ثبت نام کنید مقالات آموزشی

مقالات آموزشی تست جوش

در این بخش به آموزش اصول تست جوش، تست اولتراسونیک و انواع روش های عیب یابی می پردازیم.

 

با 6 مرحله انجام تست غیرمخرب به شیوه ذرات مغناطیسی MT آشنا شوید

با 6 مرحله انجام تست غیرمخرب به شیوه ذرات مغناطیسی MT آشنا شوید

تست غیر مخرب با استفاده از ذرات مغناطیسی یکی از مهم ترین روش های صنعتی است. این نوع تست برای مشخص نمودن انواع مختلف عیب های زیر سطحی (زیر پوستی) مواد و قطعات از قبیل ترک ها، بریدگی ها و مک ها مورد استفاده قرار می گیرد.

ادامه مطلب …

 

7 استاندارد و دستورالعمل ایمنی در تست مایعات نافذ چیست

باید توجه داشت که عملیات تست مایع نافذ باید بعد از گذشت زمان معین (معمولا ۱۵ تا ۳۰ دقیقه) انجام شود تا از خروج کامل مایع نافذ از درزها توسط ظاهر کننده اطمینان حاصل شود. در نتیجه رنگ بر روی سطح پس می زند.

ادامه مطلب …

 

آزمایش مایعات نافذ چیست: 5 مرحله تست مایعات نافذ

یکی از روش های بازرسی جوش و عیب یابی عیوب سطحی روش تست مایعات نافذ یا به اختصار تست PT  یا Penetrant Testing می باشد. همانطور که می دانیم امروزه با صنعتی شدن جوامع، فرآیند جوشکاری نیز رشد چشمگیری داشته است. پیاده سازی تست مایعات نافذ در شش مرحله صورت می پذیرد که در مقاله پیش رو به همه این مراحل و ویژگی انواع مایعات نافذ می پردازیم.

ادامه مطلب …

 

سه روش بازرسی فنی جوش

برای بازرسی فنی جوش و اطمینان از مرغوبیت آن و نیز مطابقت آن با نیازمندی های طراحی شده ، باید کلیه عوامل موثر در جوشکاری در مراحل مختلف اجرا مورد بررسی قرار گیرد. در مجموع سه مرحله بازرسی در نظر گرفته می شود که عبارتند از :

ادامه مطلب …

 

8 عیب در عملیات جوشکاری: شناسایی انواع عیوب جوش در بازرسی چشمی

همانطور که می دانید باید در همه مراحل جوشکاری قبل از اجرا، در حین اجرا و پس از اجرا استاندارد ها رعایت و بازبینی شود، اولین مرحله و یکی از مؤثرترین و کم هزینه ترین روش های بازرسی عیوب جوشکاری، بازرسی چشمی می باشد.

ادامه مطلب …

 

اهمیت کیفیت جوش در سازه های فلزی

سازه فلزی

بیشترین بخش ساختمان سازی در کشور توسط بخش خصوصی و با استفاده از تیرآهن صورت می گیرد. زیرا ساختمانهای کوتاه به دلیل سهولت اجرا بیشتر به صورت اسکلت فلزی بنا می شوند و ساختمانهای بلند مرتبه به دلیل ضرورت فنی به صورت اسکلت فلزی ساخته می شود تا در برابر حرکات زمین مقاومت کند و از پیکربندی انعطاف پذیر برخوردار باشد.

ادامه مطلب …

 

استاندارد و روش های بازرسی جوش

تست جوش

همانطور که در مبحث دهم مقررات ملی ساختمان و در آیین نامه ۲۸۰۰، الزامات مورد نیاز جهت ساخت سازه فلزی به وضوح آمده است، از جمله استفاده از کارگاه های ساخت جهت ساخت سازه فلزی، استفاده از جوشکار ماهر، آزمایشهای ظاهری تست جوش، آزمایشهای داخلی، آلتراسونیک (UT) و رادیوگرافی (RT) برای کنترل اتصالات جوشی لازم است.

ادامه مطلب …

 

4 روش بازرسی عیوب فلزات کدامند

همان طور که می دانید، روشها و تکنیک های بازرسی و آشکار سازی عیوب،دارای انواع مختلفی است و از هر کدام می توان برای موقعیتهای خاص و قطعات مختلف بهره برد. به عنوان مثال تمامی سطوح خارجی هواپیما مخصوصا سطوحی را که بیشتر در معرض خوردگی هستند را می توان به کمک بازرسی چشمی به طور متناوب و پس از هر ساعت پروازی مشخص بازرسی نمود.

ادامه مطلب …

 

با ۵ نوع خوردگی فلزات آشنا شوید

به طور کلی می توان عواملی را که در فرآیند خوردگی حائز اهمیت هستند به دو گروه عمده تقسیم کرد:

-عواملی که به خود فلز مربوط می شوند

-عواملی که در محیط وجود دارند

ادامه مطلب …

 

جدیدترین روش های بازرسی مخازن تحت فشار کدامند

ممکن است انواع نقص ها در ماده یا قطعه مورد استفاده به اندازه های مختلف در طول زمان بهره برداری بوجود آید. ماهیت و اندازه نقص می تواند در کارکرد ایمن آتی وسیله مورد استفاده تأثیر زیادی داشته باشد. بنابراین برای آشکارسازی نقص ها و  تعیین آهنگ رشد آنها در حین عمر کاری هر وسیله باید روش های مدونی وجود داشته باشد.

ادامه مطلب …

 

چگونه جوشکاری اهمیت یافت: تاریخچه جوشکاری و تاریخ بازرسی جوش

امروزه با صنعتی شدن جوامع، فرآیند جوشکاری نیز رشد چشمگیری داشته است. در این فرآیند، مانند هر فرآیند دیگری ممکن است، طی مراحل عملیاتی عیوبی به وجود آید. در حال حاضر جهت شناسایی عیوب جوش، از روشهای پیشرفته بازرسی استفاده می شود.

ادامه مطلب …

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − نوزده =

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.