خانه
محصولات
تماس باما
جستجو

دسته: دستگاه هالیدی دتکتور

این دسته بندی برای اطلاع از قیمت و خرید دستگاه هالیدی دتکتور ایجاد شده است. این دستگاه ها جهت تست عایق لوله و منفذیاب استفاده میشوند.  درصورت تمایل قبل از سفارش هر یک از دستگاه ها، میتوانید به صفحه مربوط به آن مراجعه کرده و دیتاشیت و  مشخصات فنی آن را مشاهده کنید. برای اطلاع از ضمانت نامه دستگاه هالیدی و یا شرایط خرید و ارسال کالا میتوانید با یکی از شماره تماس های مندرج در سایت با ما تماس بگیرید.

هالیدی دتکتور

اگرچه هالیدی دتکتور ها (تست های عایق لوله) بسیار موثر و کارآمد هستند اما محدودیت هایی نیز دارند. از آنجایی که این تست ها به پوشش نارسانا وابسته هستند، آنها روی پوشش های فلزی رسانا مانند آغازگرهای سرشار از روی موثر نیستند. این تست با اسم تست پیوستگی نیز شناخته می شود.

در صنعت پوشش دهی، تست هالیدی یک اصطلاح عمومی برای چندین نوع ناپیوستگی در پوشش ها است که از بین آنها می توان موارد زیر را نام برد:

• تشکیل خطوط و برآمدگی ها روی سطح رنگ شده بدلیل استفاده از مقادیر اضافی از رنگ
• پوسته شدن یا موزدگی
• پریدگی لبه
• ریزمک ها
• آسترها

این نقص ها روی ضخامت پوشش اثر می گذارند، در نتیجه سطح کافی از فلز زیر پوشش را آشکار می کنند که مدار بین الکترود و کابل اتصال به زمین تکمیل شود.

قیمت دستگاه هالیدی تست

دستگاه هالیدی تست یک ابزار ضروری برای هر کسی است که در صنایع ساخت و ساز، مهندسی یا بازرسی کار می کند. این دستگاه برای شناسایی ناپیوستگی ها در پوشش ها و عایق ها استفاده می شود و می تواند به جلوگیری از حوادث و خرابی ها کمک کند.

در فروشگاه تجهیزات بازرسی برازنده تجارت، ما طیف گسترده ای از دستگاه تست عایق لوله هالیدی را با قیمت های مقرون به صرفه ارائه می دهیم. دستگاه های هالیدی تست ما از بالاترین کیفیت هستند و توسط برخی از معتبرترین برندها در صنعت ساخته شده اند.

اگر به دنبال دستگاه هالیدی تست هستید، ما پیشنهاد می کنیم با ما تماس بگیرید تا اطلاعات بیشتری در مورد گزینه های موجود و نحوه انتخاب دستگاه مناسب برای نیازهای خود دریافت کنید.

تست هالیدی یا منفذیاب ( تست عایق لوله و منفذیاب )

این تست روشی برای شناسایی ناپیوستگی در سطوح رنگ/پوشانده شده با استفاده از ابزارها و تجهیزات مخصوص است. این ابزارها که هالیدی دتکتور ( تست عایق لوله ) نامیده می شوند دستگاه های قابل حملی هستند که روی سطح پوشش داده شده جارو می شوند.
این تست ها به منظور رسانایی الکتریکی انجام می شوند. لایه های فلزی، رساناگرهای الکتریسیته عالی هستند و به همین دلیل به بار الکتریکی اجازه می دهند تا از میان آنها عبور کند. از طرف دیگر بسیاری از پوشش ها هستند که رسانایی الکتریکی ضعیفی دارند و از جریان یافتن بار الکتریکی ممانعت می کنند. با الهام از همین اصول، این تست از تجهزات خاص برای شناسایی ترک خوردگی و نقص در پوشش ها و رنگ های ضدخوردگی استفاده می شود.

توجه داشته باشید که ممکن است برای انجام تست هالیدی از تجهیزاتی مانند ضخامت سنج و رنگ سنج نیز استفاده شود.

در حین استفاده از دستگاه تست عایق لوله هالیدی، یک کابل اتصال به زمین و الکترود ردیابی (پراب) به منبع تغذیه مشابه وصل هستند. کابل اتصال به زمین به نمونه مورد تست گیر داده می شود در حالی که پراب بر روی سطح بستر فلزی کشیده می شود. اگر پراب به یک نقطه ناپیوسته بر روی سطح برخورد کند، مدار الکتریکی بین الکترود و کابل اتصال به زمین توسط این فلز کامل می شود و جریان الکتریسیته در آن جریان می یابد. این الکتریسیته روی یک نمایشگر نشان داده می شود و اپراتور را از وجود نقص/ترک خوردگی روی سطح باخبر می کند.

هالیدی دتکتور ( تست عایق لوله )

یک هالیدی دتکتور وسیله ای برای بررسی تجهیزات یا سطوح فلزی برای اطمینان از یکپارچگی ساختار آنها و کمک به جلوگیری از خوردگی سطح آنها است. دستگاه های تست عایق لوله هالیدی، معمولا برای ارزیابی نرخ خرابی زودرس پوشش روی یک سطح فلزی است که این کار توسط شناسایی وجود خرابی/نقص روی پوشش (هالیدی) و تخلخل آن انجام می شود.

هالیدی دتکتورها برای بررسی خطوط لوله، تجهیزات واحد پردازش و دیگر سطوح فلزی استفاده می شوند که این دستگاه ها را بصورت فیزیکی بر روی سطح مورد نظر می کشیم تا از وجود هالیدی ها باخبر شویم. از این دستگاه ها برای ارزیابی خواصی چون ضخامت پوشش محافظ، ترک خوردگی ها و غلظت های نمک و رطوبت استفاده می شود.

انواع دستگاه هالیدی

1- دستگاه هالیدی دتکتورهای ولتاژ بالا-برای بررسی سطوح ضخیم
2-دستگاه تست عایق لوله هالیدی ولتاژ پایین- برای بررسی سطوح نازک

هالیدی دتکتورهای ولتاژ پایین

این روش که به تکنیک اسفنج مرطوب نیز شناخته می شود برای انجام تست فوق بر روی لایه های دارای پوشش نسبتا نازک استفاده می شود. این دتکتورها برای پوشش های با ضخامت 500 میکرون یا کمتر مناسب هستند. این روش شناسایی فقط برای تشخیص ریزمک ها مناسب است. حین انجام این نوع تست، الکترود به یک اسفنج مرطوب وصل می شود که روی سطح مورد تست کشیده می شود. کابل اتصال به زمین که به همان منبع تغذیه الکترود وصل است نیز به یک قسمت پوشش داده نشده از سطح گیر داده می شود.
ریزمک ها به عنوان لوله های مویین عمل می کنند که رطوبت را از اسفنج مرطوب به سطح لخت فلز منتقل می کنند. از آنجایی که آب یک هادی الکتریسیته است، مدار الکتریسیته تکمیل می شود و نمایشگر دستگاه اپراتور را از وجود نقص/ناپیوستگی روی سطح آگاه می کند.

دستگاه تست عایق لوله هالیدی ولتاژ بالا

همانطور که از اسم این دتکتورها مشخص است، این دستگاه ها در ولتاژهای بالاتر نسبت به هالیدی دتکتورهای ولتاژ پایین کار می کنند. این ولتاژ بالاتر به آنها اجازه می دهد تا هالیدی ها را در پوشش های ضخیم تر (بزرگتر از 500 میکرون) شناسایی کنند. الکترودهای این دستگاه ها برخلاف اسفنج ها از سیم های مسی یا میله های کربنی تشکیل شده اند.

همانند دستگاه تست عایق لوله هالیدی ولتاژ پایین، الکترودهای این دتکتور نیز روی سطح پوشش داده شده کشیده می شوند. وجود هالیدی ها باعث کامل شدن مدار الکتریکی می شود که باعث آلارم روی نمایشگر می شود. این دستگاه ها قابلیت تنظیم ولتاژ دارند که می توان آن را با توجه به ضخامت پوشش تنظیم کرد. هر چه پوشش ضخیم تر باشد به ولتاژ بالاتری برای شناسایی نقص/ترک خوردگی بر روی سطح مورد نظر نیاز داریم.

حین کار با این دستگاه ها باید خیلی مراقب باشید چون استفاده از ولتاژ اضافی می تواند به پوشش آسیب برساند. علاوه بر این، ولتاژهای بالا می تواند باعث جریان یافتن بارالکتریکی حتی از میان سطوح بخوبی پوشش داده شده شود که نتیجه آن آلارم های اشتباه روی دستگاه خواهد بود.

دستگاه هالیدی تست جرقه ای

این تست برای بررسی وجود ناپیوستگی هایی چون ریزمک ها، هالیدی ها و حفرات بر روی پوشش های سطوح فلزی استفاده می شود. در این تست، یک ولتاژ در عرض الیاف های فلزی که بطور موقت روی سطح پوشش داده شده قرار گرفته اند اعمال می شود. سطح فلز در جایی که هالیدی ها حضور دارند در دسترس است و یک مدار ایجاد می شود که به یک بار الکتریکی اجازه می دهد تا جریان یابد. این حالت باعث بوجود آمدن یک جرقه می شود و شخص یا دستگاه را از وجود هالیدی باخبر می کند.

این تست زمانی که از پوشش های غیرخوردگی استفاده می کنیم بسیار مهم هستند چون هالیدی های شناسایی نشده باعث می شوند تا فلز زیر آنها مستعد خورگی باشند.
هالیدی تست جرقه ای با استفاده از رسانایی الکتریکی لایه فلزی که توسط پوشش محافظت می شود کار می کند. وجود ناپیوستگی در پوشش باعث می شود تا فلز زیر آنها آشکار شود که اجازه می دهد تا تست های رسانایی بر روی این پوشش ها کار کند در غیر این صورت این کار ممکن نبود.

ضخامت پوشش یک عامل مهم در این تست است. برای شناسایی هالیدی ها در پوشش های ضخیم تر به یک ولتاژ بزرگتر نیاز است. به همین دلیل هالیدی تست ها معمولا در یک ولتاژ پایین شروع می شوند و بر اساس ضخامت پوشش تا یک مقدارمناسب افزایش داده می شوند.

هالیدی تست های ولتاژ بالا برای تست پوشش های با ضخامت تا 25 میلی متر استفاده می شوند. این دستگاه ها به یک خروجی بصری یا صوتی وصل می شوند تا آزمونگر را از وجود هالیدی ها باخبر کند. اگرچه برخی تست ها از جریان DC پیوسته استفاده می کنند، زمانی که پوشش تا حدی رسانا بوده یا سطح خیس یا کثیف است می توان از تست های DC پالسی استفاده کرد. طبیعتا رطوبت در دقت تست تداخل ایجاد می کند.
اپراتورها باید قبل از انجام این تست موارد ایمنی را رعایت کنند چون این نوع تست باعث تشکیل جرقه می شود

هالیدی دتکتور اسفنج مرطوب

این نوع دتکتور از یک اسفنج مرطوب برای اجرای یک تست هالیدی جرقه ای به منظور شناسایی ناپیوستگی یا هالیدی ها در یک پوشش نارسانا بر روی یک ماده رسانا استفاده می کند. این دستگاه از یک ولتاژ پایین استفاده می کند که از میان سیال اسفنج عبور کرده و در جایی که هالیدی ها حضور دارند باعث تشکیل یک جریان الکتریکی می شود. شناسایی هالیدی ها توسط یک آلارم صوتی و/یا نوری انجام می شود تا آزمونگر از وجود آنها مطلع شود.

این دستگاه برای پوشش های با ضخامت تا 500 میکرون مناسب است و از یک تکنیک غیرمخرب برای جلوگیری از آسیب رسیدن به پوشش مورد نظر استفاده می کند. در حالت نرمال، هالیدی تست های جرقه ای در حضور رطوبت کار نمی کنند. با این حال، هالیدی دتکتورهای اسفنج مرطوب از مزیت آب یا یک مایع رسانای دیگر برای بهبود تست شناسایی هالیدی ها بهره می برند. آب یا مایع رسانا به درون حفرات ریز ناپیوستگی های روی پوشش نفوذ می کند. برای جواب دادن این سیستم باید کابل اتصال به زمین دستگاه به لایه رسانا وصل شود. این اتصال به مدار الکتریکی اجازه می دهد تا در حضور یک هالیدی در پوشش کامل شود.

متناوبا لایه رسانا نیز می تواند به زمین وصل شود. این دستگاه ها از اسفنج های با شکل های مختلف برای کاربردهای متفاوت استفاده می کنند چون شکل اسفنج روی سطح تماس اثر می گذارد. هر دو نوع اسفنج های گرد و صاف موجود هستند. اسفنج های گرد می توانند سرعت فرایند شناسایی را افزایش بخشند. اسفنج های سلولزی به جای اسفنج های لاستیکی یا از جنس یورتان استفاده می شوند چون آنها کار نمی کنند.

تمیز بودن اسفنج و سطح بسیار مهم است چون آلودگی می تواند باعث مقاومت بیشتر نسبت به جریان یافتن بار الکتریکی شود.

دستگاه هالیدی دتکتور از نوع اسفنج مرطوب با ولتاژ پایین به چه معناست؟ این نوع هالیدی دتکتور یک وسیله غیرمخرب است که از جریان مستقیم 5 تا 90 ولت برای شناسایی نقاط لخت ریز و سایر ناپیوستگی ها (هالیدی ها) در پوشش های نازک و نارسانای رنگ شده روی لایه های رسانا استفاده می کند. این نوع هالیدی دتکتور برای کار با پوشش های دارای ضخامت کمتر از 510 میکرومتر استفاده می شود.

ناپیوستگی های روی پوشش که بدلیل هندلینگ نامناسب یا سایش و پارگی نرمال بوجود می آیند به عنوان هالیدی درنظر گرفته نمی شوند.
این نوع هالیدی دتکتور برای پوشش های نازک که اگر با یک دتکتور ولتاژ بالا تست شوند ممکن است خراب شوند مناسب است.
کارشناسان وصل کردن یک اسفنج سلولزی مرطوب به الکترود دستگاه را حین انجام تست پیشنهاد داده اند.

یک اسفنج سلولزی مرطوب به الکترود کاوش یک دستگاه هالیدی دتکتور از این نوع وصل می شود. حین تست، با حرکت کردن الکترود دستگاه روی سطح پوشش داده شده، رطوبت از اسفنج مرطوب به درون هر گونه ناپیوستگی موجود در روی پوشش نفوذ می کند و یک مسیر رسانا به درون لایه زیرین ایجاد می کند. سپس دستگاه با توجه به طراحی خود به اپراتور سیگنال (از طریق آلارم یا یک نشانگر چشمک زن معمولا قرمز رنگ) می دهد که یک ناپیوستگی شناسایی شده است.

یک هالیدی کشف شده قبل از تست بیشتر مشخص می شود تا درست شود.
اسفنج مرطوب باید به قدری خیس شود که با دست زدن به آن متوجه مرطوب بودن آن شویم نه اینکه آنقدر خیس باشد که آب یا مایع درون آن از اسفنج بچکد. حین انجام تست روی پوشش های با ضخامت تا 250 میکرومتر از آب لوله استفاده می شود. اگر ضخامت پوشش بین 280 تا 510 میکرومتر باشد یک معرف خیس کننده خاص به اسفنج افزوده می شود.
برخی از منابع صنعتی برای نحوه انجام هالیدی تست عبارتند از:
ASTM G62-A, ASTM D5162, ASTM G6, ASTM D 4787, AS3894.2, BS 7793-2, BS EN ISO 8289 A (تست اسفنج مرطوب), NACE RPO274-98, NACE RP 0188.
با این حال کاربر باید همچنان دستورالعمل های سازنده را برای وجود محدودیت های خاص درنظر داشته باشد.

یک روش پیشنهادی این است که هالیدی تست را پس از بکار بردن پوشش رنگ ماقبل آخر یا قبل از عمل آوری نهایی پوشش انجام دهیم تا هر گونه تعمیرات و درست کردن پوشش به خوبی به لایه قبلی پیوند بخورد.

ورود/ثبت نام
Search
تماس با پشتیبانی
گفتگو در واتس آپ

بازرسی خطوط لوله