خانه
محصولات
تماس باما
جستجو

دوربین مادون قرمز حرارتی

در این دسته از محصولات ما، می توانید ضمن مشاهده قیمت خرید دستگاه ترموویژن یا دوربین حرارتی و مادون قرمز مورد نیاز خود را انجام دهید. لازم به ذکر است که سفارش این محصولات به دلیل تهیه مستقیم از تولید کننده دارای هزینه کمتری خواهد بود. تمامی دوربین حرارتی فروشگاه تجهیزات بازرسی برازنده تجارت از برند های معتبر جهانی از برند دوربین حرارتی آمریکایی فلوک  گرفته تا دوربین های ترموویژن CEM چین در سایت موجود هستند.

دوربین حرارتی

شما میتوانید برای  مشاهده قیمت و دیتاشیت هر یک از محصولات، روی آنها کلیک کرده و وارد صفحه محصول شوید. درصورتیکه در مورد هر یک از مراحل خرید دوربین مادون قرمز ترموویژن و دوربین حرارتی سوالی داشتید می توانید از طریق یکی از شماره تلفن های مندرج در سایت با ما در تماس باشید. همچنین در این دسته می توانید انواع دوربین های حرارتی از دوربین های حرارتی دستی تا دوربین های مادون قرمز جیبی را مشاهده و خریداری کنید.

خرید دوربین حرارتی

هنگام خرید دوربین حرارتی، مهم است که عوامل مختلفی مانند کیفیت تصویر، برد دید، قیمت و ویژگی‌های دیگر را در نظر بگیرید. دوربین‌های حرارتی با کیفیت‌های تصویر مختلف موجود هستند، بنابراین مهم است که دوربینی را انتخاب کنید که بتواند تصاویر واضح و دقیقی را تولید کند. برد دید دوربین حرارتی نیز مهم است، زیرا به شما می‌گوید که دوربین تا چه فاصله‌ای می‌تواند هدف را تشخیص دهد. قیمت دوربین‌های حرارتی متفاوت است، بنابراین مهم است که دوربینی را انتخاب کنید که متناسب با بودجه شما باشد. برخی از دوربین‌های حرارتی دارای ویژگی‌های اضافی مانند ضبط ویدیو و عکس، اتصال Wi-Fi و GPS هستند. اگر این ویژگی‌ها برای شما مهم هستند، باید دوربینی را انتخاب کنید که دارای آنها باشد.

قیمت دوربین مادون قرمز حرارتی

برای خرید این تجهیزات بهتر است بدانید که قیمت دوربین مادون قرمز حرارتی در فروشگاه برازنده تجارت متفاوت میباشد. به طور کلی هزینه سفارش این محصولات به عوامل مختلفی از جمله مدل دوربین، ویژگی‌های آن و کیفیت ساخت آن بستگی دارد. با این حال، قیمت دوربین‌های مادون قرمز حرارتی از چند میلیون تومان شروع میشود.

برخی از عواملی که بر قیمت دوربین مادون قرمز حرارتی تأثیر می‌گذارد عبارتند از:

  • مدل دوربین: دوربین‌های مادون قرمز حرارتی در مدل‌های مختلفی عرضه می‌شوند و هر مدل ویژگی‌های خاص خود را دارد. برخی از دوربین‌ها دارای ویژگی‌هایی مانند صفحه نمایش رنگی، حافظه داخلی، قابلیت اتصال به کامپیوتر و غیره هستند که قیمت آن‌ها را بالاتر می‌برد.
  • ویژگی‌های دوربین: ویژگی‌های دوربین مادون قرمز حرارتی نیز بر قیمت آن تأثیر می‌گذارد. برخی از دوربین‌ها دارای ویژگی‌هایی مانند قابلیت اندازه‌گیری دما، قابلیت تشخیص اشیاء و غیره هستند که قیمت آن‌ها را بالاتر می‌برد.
  • کیفیت ساخت دوربین: کیفیت ساخت دوربین مادون قرمز حرارتی نیز بر قیمت آن تأثیر می‌گذارد. دوربین‌هایی که از مواد باکیفیت ساخته شده‌اند و دارای بدنه‌ای مقاوم هستند، قیمت بالاتری دارند.

ترموویژن

ترموویژن یا دوربین مادون قرمز حرارتی (معروف به TIC) یک نوع دوربین ترموگرافی مورداستفاده در آتش‌نشانی هست. این‌گونه دوربین‌ها با ارائه اشعه مادون‌قرمز مانند نور مرئی، آتش‌نشانان را قادرمیسازد تا مناطق گرم را از میان دود، تاریکی، یا موانع نفوذپذیر گرما مشاهده کنند. دوربین‌های تصویربرداری حرارتی معمولا دستی هستند اما ممکن است بر روی کلاه ایمنی نیز نصب شوند. آن‌ها با استفاده از لوازم ضد حرارت و آب ساخته می‌شوند و در برابر خطرات ناشی از عملیات آتش‌نشانی مقاوم هستند.

خرید دوربین حرارتی مادون قرمز

قیمت دوربین های حرارتی مادون قرمز به نوع کاربرد آنها و مشخصات آنها بستگی دارد. این دوربین ها حتی در تاریکی کامل نیز کار می‌کنند چراکه سطح نور محیط برای آن اهمیتی ندارد. این امر باعث می‌شود تا برای عملیات‌های نجات در ساختمان‌های دوداندود و زیرزمین مفید باشد. از این رو یکی از دلایل خرید دوربین حرارتی و مادون قرمز برای استفاده در محیط های تاریک و یا مه آلود است.

دوربین مادون قرمز

اگه قصد خرید دوربین مادون قرمز یا ترموویژن را دارید بد نیست بدانید که تفاوت عمده آن‌ها با دوربین‌های اپتیک این است که لنزهای فوکوس کننده را نمی‌توان از شیشه ساخت. زیرا شیشه نور مادون‌قرمز دارای موج‌بلند را مسدود می‌کند. به همین علت قیمت دوربین مادون قرمز نسبت به دوربین های معمولی بسیار بیشتر است.

نحوه کار دوربین مادون قرمز

به‌طورمعمول رنج طیفی تابش حرارتی از 7 تا 14 میکرومتر است. مواد خاصی مانند ژرمانیوم، کلسیم فلوراید، سیلیکون کریستالی یا عینک‌های مخصوص تازه تولیدشده کالکوژنید باید در آن‌ها استفاده شوند. به‌جز کلسیم فلوراید، تمام این مواد کاملاً سخت هستند و دارای ضریب شکست بالا (برای ژرمانیوم n = 4) هستند که باعث انعکاس بالای Fresnel از سطوح بدون پوشش (حداکثر تا بالای 30٪) می‌شود.

به همین دلیل اکثر لنزهای دوربین‌های حرارتی دارای پوشش ضد انعکاس هستند. هزینه بالاتر این لنزهای مخصوص یکی از دلایل گران بودن دوربین‌های ترموگرافیک است. به طور معمول قیمت دوربین حرارتی ممکن است چند برابر دوربینهای عادی باشد.

سفارش دوربین حرارتی

برای سفارش و خرید دوربین حرارتی ترموویژن یا همان دوربین های مادون قرمز بهتر است در مورد ساختار انها نیز اطلاعاتی داشته باشید. دوربین تصویربرداری حرارتی یا ترموویژن از پنج جزء تشکیل‌شده است: سیستم اپتیک، ردیاب، امپلیفایر، پردازش سیگنال و نمایشگر. اگر قصد خرید و سفارش دوربین های حرارتی را برای کاربرد آتش نشانی دارید، در دوربین‌های تصویربرداری حرارتی ویژه آتش‌نشانی این اجزای سازنده در یک محفظه مقاوم در برابر حرارت، ضربه و آب قرار می‌گیرند.

کاربرد دوربین تصویربرداری حرارتی

ازآنجاکه دوربین‌های تصویربرداری حرارتی می‌توانند از میان تاریکی یا دود “ببینند”، آتش‌نشانان را قادر به پیدا کردن سریع محل سازه آتش یا نشان گرمایی قربانیان خارج از دید، می‌سازند. خرید این دوربین‌ها می‌توانند برای جستجوی قربانیان در بیرون در یک‌شب خنک، آتش‌سوزی‌های نقطه‌ای (spot smoldering fires) درون یک دیوار یا تشخیص گرمای بیش‌ازحد سیم‌کشی برق مورداستفاده قرار گیرند.

ورود/ثبت نام
Search
تماس با پشتیبانی
گفتگو در واتس آپ

بازرسی خطوط لوله